Jak należy wprowadzać substancje stałe?

Jak należy wprowadzać substancje stałe?

Zespół redakcyjny BabyCentre

Nasz panel zdrowia pisarzy.

BLOG BABYCENTRE
13 letnich pomysłów odchylających

Owca z żywnościBądźmy twórczy z tymi wspaniałymi pomysłami!

Eksperci zalecają, aby poczekać, aż sześciomiesięczne dziecko okaże się dla niego solidne. Kiedy jest gotowy, najprostszym może być początek prostych, czystych lub dobrze zmielonych potraw . Spróbuj zaproponować dziecku jedno lub dwa łyżki następujących elementów:

  • Dobrze pokrojone lub puree warzywa, takie jak gotowana marchewka, pasternak, ziemniak lub słodkie ziemniaki.
  • Dobrze zmielone lub puree owoce, takie jak banan, jabłko gotowane, dojrzałe gruszki lub mango.
  • Płatki dla niemowląt, takie jak ryż niemowlęcy, sago, kukurydza, kukurydza lub proso. Możesz mieszać je z niektórymi zwykłymi mlekomi .

Możesz zaoferować jedzenie dziecku przed lub po karmieniu mlekiem lub w środku paszy, jeśli będzie lepiej. Wybierz czas, który jest dobry zarówno dla Ciebie. Jeśli podgrzano jedzenie, wymieszaj, ostudź i przetestuj je w wewnętrznej części nadgarstka przed podaniem jej dziecku.

Może trochę poczekać na dziecko, aby się przyzwyczaić do tych nowych smaków. Nie zdziw się, jeśli odrzuci jedzenie lub wyplu. Spróbuj ponownie później lub następnego dnia. Możesz zrobić jedzenie trochę blander przez zmieszanie go z kilkoma łyżeczką dziecka zwykłego mleka.

Początkowo dziecko wydaje się mało jeść. Bądź cierpliwy i pamiętaj, że może zajść mu czas, aby nauczyć się jeść. W miarę jak rozwija się z boku na bok, rozdrabniający ruch, dodaje mniej płynu do jego pożywienia, dzięki czemu konsystencja jest grubsza, z chunker, miękkimi bryłkami. Pozwala to dziecku pracować na żucie, lub gumowanie i połykanie.

Kiedy twoje dziecko zacznie używać na owoce, warzywa i płatki zbożowe, dodaj wiele innych potraw. Następnie stopniowo zwiększaj liczbę razy dziennie, że ma ciała stałe . Zanim dziecko ma około 7 miesięcy , powinien jeść trzy razy dziennie. Typowe spożycie może obejmować:

  • Mleko do karmienia piersią lub mlekiem .
  • Zboże wzmocnione żelazem. Sprawdź opakowanie pod kątem zawartości soli i cukru .
  • Warzywa. Mogą to być ziemniaki, pasternak, brokuły, kalafior, słodkie ziemniaki, szpinak i dynia piżmowa.
  • Małe ilości mięsa, drobiu, ryb, jogurtów, jajka na twardo , dobrze ugotowanych soczewicy lub sera. Nie podawaj dziecku brie, stilton i innych serów dojrzewających lub miękkich serów.
  • Owoc.

Twój apetyt dziecka zmienia się w zależności od karmy. Uważaj na sygnały, że jest pełny. Jeśli trzyma zamknięte usta, odwraca się lub zaczyna bawić się jedzeniem, prawdopodobnie ma dość.

Nie przejmuj się, jeśli nie jadł dużo w posiłku lub nawet w ciągu dnia. Jest to ilość i jakość żywności, którą spożywa przez cały tydzień ważniejszy.

Niektórzy rodzice decydują się nie łyżdżą pasz dla swoich dzieci. Wolą pozwolić, aby ich dzieci karmiły siebie. Jest to znane jako odchylenie od dziecka .

Jeśli chcesz spróbować odstawić od piersi prowadzonej przez dziecko, zaoferuj dziecku wybór pożywnych „palców” żywności odpowiedniej dla jego wieku .

Kiedy twoje dziecko zacznie odżywić ciało stałe , będzie mógł zapinać potrawy tylko w pięści. Najłatwiejsza dla niego żywność to takie, które mają kształt podobny do chipa lub mają uchwyt, na przykład gotowane brokuły brokułów. Twoje dziecko zacznie stopniowo nauczyć się zbierać rzeczy między kciukiem a palcem wskazującym, nazywanym uchwytem na klamrę , w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Początkowo Twoje dziecko może po prostu bawić się jego jedzeniem. Może złapać kawałki jedzenia i zacząć je ssać. Naley podawać dziecku mleko kobiece lub mleko w proszku między posiłkami. Kiedy twoje dziecko stopniowo spożywa więcej ciał stałych , liczba kanałów mlecznych zacznie spadać.