Ile mleko potrzebuje mojemu sześciomiesięcznym dzieckiem?

Ile mleko potrzebuje mojemu sześciomiesięcznym dzieckiem?

Sarah Schenker

Dietetyk.

Niezależnie od tego, czy karmienie piersią czy karmienie piersią , kiedy dziecko zjedzi dziecko po raz pierwszy po sześciu miesiącach, ilość mleka, którą zabiera, zacznie spadać.

Jeśli byłeś karmiącym piersią, teraz, gdy dziecko ma sześć miesięcy, nie ma powodu, aby się zatrzymać. Możesz kontynuować karmienie piersią tak długo, jak długo chcesz . Twoje dziecko może nadal korzystać ze świadczeń zdrowotnych, które daje mleko kobiece.

Nie możesz zmierzyć ilości mleka, które dziecko bierze, więc pozwól dziecku być twoim przewodnikiem. Chce kontynuować karmienie piersią rano rano i przed snem .

W miarę jak Twoje dziecko zaczyna jeść więcej stałych potraw , może się okazać, że karmy między posiłkami stają się krótsze i ostatecznie się skończą. Jednak apetyt dziecka może zmieniać się z dnia na dzień, tak samo jak Twój. Więc może się okazać, że dziecko czasem chce karmienia piersią po posiłku.

Eksperci zalecają, aby wszystkie karmione piersią dzieci codziennie dodawały witaminy D w dawce od 8,5 do 10 mikrogramów (mcg) od urodzenia. Suplement jest w postaci kropli. Twój zdrowie gość może pokazać, jak dać krople dziecka.

To nie dlatego, że piersi ma niedobór witaminy D. Raczej trudno jest mieć pewność, że Ty i Twoje dziecko mają wystarczająco dużo witaminy D przez cały rok. Nasze ciała tworzą witaminę D, kiedy nasiona są wystawione na działanie promieni słonecznych w miesiącach letnich. Witamina D jest ważna dla zdrowego kości i zębów .

Jeśli dałeś mleko z mlekiem dla niemowląt, możesz to zrobić dalej. Kiedy dziecko zostanie w pełni ustalone na ciałach stałych , minimalna jego forma powinna wynosić od 500 ml do 600 ml dziennie.

Dopóki dziecko ma 500ml dziennie, nie potrzebuje suplementu witaminy D. Formuła ma już dodaną witaminę D.

Po roku dziecko potrzebuje tylko około 350ml (12oz) mleka dziennie. Może to być mleko kobiece, mleko w proszku, mleko krowie, mleko koziego lub owczego . Od tego wieku wszystkie niemowlęta, dzieci i dorośli potrzebują 10 mg suplementu witaminy D każdego dnia.

Możesz także zaoferować inne napoje, gdy twoje dziecko zaczęło ciało stałe, a także mleko kobiece lub formułę. Najlepszym wyborem jest zawsze woda, chociaż możesz zaoferować rozsądne soki owocowe z posiłkami, jeśli chcesz. Zaoferuj napoje w filiżance z miękką wypustką lub zlewką.