Dlaczego moje dziecko zjadło stałe jedzenie?

Dlaczego moje dziecko zjadło stałe jedzenie?

Wszystkie dzieci odrzucają jedzenie od czasu do czasu. Uruchamianie stałej żywności może być trochę uderzane i tęsknić za obojgu czasami, więc nie martw się. Może być wiele powodów, dla których Twoje dziecko odeszło od jedzenia.

Tak jak ty, Twoje dziecko traci apetyt, kiedy czuje się trochę źle albo nie ma koloru. Więc jeśli dziecko ma zimne lub chore gardło, lub jeśli ma ząbkowanie , może wyrzucić swoje jedzenie. Może po prostu być zbyt zmęczony, aby jeść.

Jeśli twoje dziecko jest dobrze i karmione piersią lub pije mleko w proszku , to może być tylko głodny. Apetyt dla niemowląt zmienia się z dnia na dzień, a od posiłków po posiłek. Twoje dziecko nie było tak aktywne jak zwykle. Miał nierozstrzyganą noc z częstymi nocnymi kanałami, co oznacza, że ​​w ciągu dnia będzie mniej apetytu na potrawy.

Dziecko może wydawać się „odchodzić” do ciała stałego, ponieważ nie lubi smaku lub faktury żywności, którą jada. Lub jedzenie może być zbyt gorące lub zbyt zimne.

Jeśli oferujesz dziecku nowe jedzenie, najpierw może go odmówić. Podczas gdy młodsze dzieci często chętnie jedzą dużo różnych potraw we wczesnych porach odstawienia, starsze niemowlęta częściej odrzucają nowe gusta i tekstury.

Niemowlęta lubią słodkie smaki, więc Twoje dziecko może odrzucić kwaśną lub gorzką żywność. Obejmuje to silnie aromatyzowane warzywa, takie jak kapusta, kiełki bruksela lub rzepa turecka. Pomimo tego staraj się nie trzymać się tego, co mu się podoba. Zamiast tego nadal oferuj różnorodne produkty spożywcze . Dziecko jest obojętne wobec nowych produktów, więc bądź gotów zaoferować coś nowego aż ośmiokrotnie, zanim to zaakceptuje.

Kieruj się dzieckiem. Jeśli odwróci głowę, nie otworzy ust, wyciąga pożywienia, nie trzyma go w ustach przez dłuższy czas, prawdopodobnie nie jest głodny. Jeśli odepnie swoje jedzenie, krzyki, okrzyki, usilnie wyskakują z krzesełka, gagaszków lub retków, mówi ci, że nie chce jeść. Najlepiej jest zachować spokój i spróbować jeszcze raz.

Nie wywieraj nacisku na dziecko, aby jeść, i nigdy nie wymuszaj ustnego. Prawdopodobnie tylko utrudnia to karmienie i sprawia, że ​​posiłki stają się stresujące zarówno dla Ciebie. Mogłoby go całkowicie zepsuć.

Staraj się zrelaksować posiłki . Unikaj długich posiłków, które mogą sprawić, że twoje dziecko jest nudne i niepokojące. Jeśli dziecko chce mieć jedzenie, może jeść w ciągu około 20 minut.

Zapewniam, że zmiany w apetytu dziecka nie muszą się martwić. Rzadko zdarza się, aby dziecko mogło wypaść z jedzenia, ponieważ występuje problem, taki jak niedobór żelaza, który może wpływać na apetyt dziecka. Zawsze możesz zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki, jeśli apetyt dziecka nie poprawia się, lub nie zakłada wagi.