Dlaczego moje dziecko nie będzie jadło pora?

Dlaczego moje dziecko nie będzie jadło pora?

Jest dość powszechne, gdy niemowlęta opierają się obfitym produktom spożywczym. W najbliższych tygodniach nadal oferuj dziecku niemowlęce jedzenie i staraj się nie marnować, jeśli zaakceptuje to.

Kluczem jest być cierpliwym. Niektóre niemowlęta nie lubią obskurnych potraw, ponieważ nie mają wystarczająco dużo praktyki jeść. Aby pomóc dziecku w praktyce, zaoferuj jej różnorodne tekstury, takie jak dobrze zmielone warzywa i owoce, a także gładkie puree .

Kiedy twoje dziecko jest w wieku od siedmiu miesięcy do dziewięciu miesięcy , jest prawdopodobnie gotowe na jedzenie, które zostały zmielone lub zmieszane mniej dokładnie. W tym wieku większość niemowląt może przeżuwać i połknąć lekko lumpier żywności, o ile grudki są miękkie. Nie martw się, jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze zębów. Niemowlęta szybko uczą się żucia miękkiej, nierównej żywności bez zębów.

Oto kilka sugestii, które mogą pomóc:

  • Oferuj dziecku miękkie palce , takie jak gotowane warzywa, kawałki owoców lub palce tosty. Może wolałaby je łyżce.
  • Zwykłe mini ciastka ryżowe są popularne wśród niemowląt. One rozpuszczają się w ustach dziecka, więc nie musi ich żuć.
  • Staraj się dać dziecku domowej roboty jedzenie dla niemowląt od początku karmienia. Żywność domowej roboty naturalnie różni się fakturą i smakiem, podczas gdy jarred żywności dla niemowląt zazwyczaj mają jednolitą strukturę.
  • Kilkakrotnie, przez kilka tygodni, kilkakrotnie oferuj nierówne jedzenie swojemu dziecku. Jeśli odmówi konkretnego jedzenia, nie oferuj go przez kilka dni, a następnie spróbuj ponownie. Być może będziesz cierpliwy. Można stwierdzić, że musisz zaoferować dziecku nowy rodzaj żywności tyle razy, aż osiem razy, zanim w końcu go zaakceptuje.
  • Daj dziecku czas, aby uzyskać pewność siebie podczas jedzenia jednej faktury przed przejściem na następną.
  • Zaoferuj dziecku różnorodne gusta . Może nie lubi jednego rodzaju niechlujnego jedzenia, ale może szczęśliwie zaakceptować innego.

Jeśli twoje dziecko naprawdę nie jest zainteresowane, nie popychaj jej. Poczekaj na następny posiłek i spróbuj ponownie.

Pozwól dziecku bawić się jej jedzeniem, jeśli chce. Pozwól jej trochę czasu spędzać poza stołem. Jest to dobry sposób, aby odkryć wrażenie różnych faktur palcami, a także ustami. Nie zniechęcaj jej do zabawiania jej zabawkami, ponieważ jest to jeden ze sposobów, w jaki dziecko uczą się żuć.

Czasami Twoje dziecko może kaszleć, gagować lub ćwiczyć, jeśli próbuje połknąć całość. Ona po prostu stara się przynieść resztę, aby mogła albo wypluć ją albo ząbić. Normalne jest, aby niemowlęta zaczęły jeść obfite jedzenie, więc nie martw się. Zapewnij i zachęcaj swoje dziecko. Nigdy nie pozostawiaj dziecka tylko do jedzenia, choć, na wypadek, gdyby sięzadławiła .