Czy powinienem odstawić dziecko z puree?

Czy powinienem odstawić dziecko z puree?

Możesz to zrobić. Ale rodzaj i konsystencja pierwszych pokarmów podawanych dziecku zależy od tego, jak długo jest on odstawiony od piersi .

Departament Zdrowia (DH) zaleca odstawienie od piersi, gdy dziecko ma sześć miesięcy. Ale jeśli chcesz spróbować swojego dziecka z pokarmem stałym wcześniej niż ten, będzie on tylko w stanie zarządzać mdłymi, gładkimi puree. Nigdy nie należy dawać żywności dla niemowląt, zanim będzie miał cztery miesiące (17 tygodni). Każde dziecko jest niepowtarzalne, więc poszukaj oznak, że dziecko jest gotowe na ciało stałe .

DH zaleca sześć miesięcy, ponieważ jest to wiek, kiedy dziecko będzie gotowe na różne rodzaje żywności i tekstur, w tym puree. Przejmij od dziecka swoje dziecko, aby poradzić sobie z pureami, po zdrowe pokarmy, a następnie na teksturowane pożywienie zawierające miękkie grudki.

Kluczem jest dać mu możliwość spróbowania różnych smaków i faktur. Zacznij od gładkich puree owoców, takich jak jabłko lub gruszki, i warzywa, takie jak marchewka. Z biegiem czasu stopniowo mieszać lub mieszać mieszankę mniej, tak że są miękkie grudki dla niego do żucia.

Zapewnienie młodemu dziecku teksturowanego jedzenia, a nie później, może pomóc mu w przyjmowaniu szerokiej gamy produktów spożywczych. Bardziej prawdopodobny jest, że chce spróbować różnych potraw, gdy jest starszy.

Staraj się dać dziecku domowej roboty puree, kiedy tylko będzie to możliwe. Produkty jarred dla niemowląt mogą mieć bardzo gładką konsystencję. Twoje dziecko otrzyma szerszy wybór smaków i faktur, nawet z puree, kiedy je samemu sobie wybiorą.

Jeśli odchodzisz od matki w ciągu sześciu miesięcy , łyżeczkę podaj mu puree z ziaren bez pszenicy, np. Ryż dla niemowląt zmieszany z mlekiem kobiecego lub mleko w proszku. Może też dobrze zjeść owoce lub warzywa.

Oto kilka wskazówek na temat łyżeczkowania karmienia puree dla niemowląt:

  • Użyj miękkiej wypchanej, płytkiej łyżki.
  • Poczekaj, aż dziecko otworzy usta, zanim złożysz mu jedzenie.
  • Zacznij od zaledwie kilku łyżeczek jedzenia raz dziennie i stopniowo zwiększaj ilość i częstotliwość.
  • Nie przeciążać łyżką.
  • Wprowadzić jedną żywność na czas.
  • Jeśli nie jest zainteresowany, po prostu zostaw to i spróbuj ponownie następnym razem.
  • Niech Twoje dziecko ma łyżkę, jeśli chce.

Gdy dziecko ma sześć miesięcy , może cieszyć się palcem, a także puree. Dając mu batutę dojrzałej gruszki lub dobrze wygotowanej marchewki, aby zbadać, pomaga mu poznać różne rodzaje żywności i tekstur. Twoje dziecko może zdecydować, kiedy ma wystarczająco dużo.

Pamiętaj o obieraniu skórą owoców i warzyw, ponieważ Twoje dziecko mogło zasmucić. I zawsze pozostań z dzieckiem, kiedy jada, na wszelki wypadek .