Ciało stałe według wieku: sześć miesięcy

Ciało stałe według wieku: sześć miesięcy

W tym artykule

  • Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko jest gotowe na ciało stałe?
  • Co mogę zacząć?
  • Ile chce?
  • Czy moje dziecko będzie gotowe na łyżkę?

Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko jest gotowe na ciało stałe?

Po około sześciu miesiącach prawdopodobnie zaczniesz zauważać oznaki, że Twoje dziecko jest gotowe mieć więcej niż tylko mleko .

Już teraz będzie w stanie wytrzymać głowę . Ona też straci odruch, który sprawia, że ​​automatycznie wyciąga język . Oznacza to, że jest gotowa nauczyć się przyjmować coś więcej niż tylko płynne jedzenie. Możesz zauważyć, że wzbudzi zainteresowanie Twoim jedzeniem, biorąc pod uwagę posiłki i ewentualnie docierając do talerza .

Oczywiście, to nie znaczy, że Twoje dziecko jest w stanie usiąść z talerza i sztućce. Pierwsze pokarmy dla niemowląt często nie są stałe. Możesz ją lubić puree lub puree. Jedzenie to nowa umiejętność, a Twoje dziecko będzie musiało nauczyć się tego stopniowo.

Co mogę zacząć?

Spróbuj zaoferować jedną łyżeczkę lub dwie łyżki następujących elementów:

  • Pureowane lub puree gotowane warzywa, takie jak marchew, pasta lub ziemniak .
  • Owoce puree lub puree, takie jak banan, jabłko gotowane, gruszki lub mango .
  • Bezglutenowe zboża, takie jak ryż niemowlęcy, sago, kukurydza, kukurydza lub prosa, zmieszane z zwykłym mlekiem dziecka .

Możesz także spróbować innych owoców, takich jak brzoskwinie i awokado, oraz warzywa, takie jak dynia buraczana, brokuły i kalafior . Możesz też spróbować skrobiowych warzyw, takich jak słodkie ziemniaki . Zobacz nasz artykuł na temat pierwszego smaku pomysłów na receptę.

Kiedy dziecko zjadrze te owoce i warzywa, możesz przejść do innej żywności z głównych grup:

  • Chleb, ryż, ziemniaki i makaron
  • Produkty mleczarskie
  • Mięsa, ryb, jaj i fasoli

Wprowadzenie na tym etapie różnorodnych produktów spożywczych i smaków może zmniejszyć szanse, że dziecko stanie się wybrednym później . Ważne jest, aby na tym etapie zaoferować swoje słodkie potrawy na słodko , a więc nauczyć się rozmaitych smaków . Przeczytaj nasz artykuł, w którym odstawiamy żywność, aby wprowadzić je kiedy .

Ile chce?

Nie spodziewaj się, że będzie jeść dużo za jednym razem . Małe struny potrzebują drobnych porcji. Większość jej odżywiania będzie pochodzić z mleka kobiecego lub formuły na najbliższe miesiące. Powinieneś dawać dziecku tyle karmionych piersią, ile chcesz, lub powinieneś ofiarować od 500 ml do 600 ml mleka w proszku dziennie .

Czy moje dziecko będzie gotowe na łyżkę?

Do karmienia dziecka można użyć plastikowej łyżki do karmienia dziecka. Jeśli nie chce zjeść łyżką, możesz spróbować zjeść jej jedzenie używając czystego palca.

Wiele dzieci przygotowuje się do jedzenia, które mogą odebrać i zjeść, gdy mają między siedmioma a dziewięcioma miesiącami . Niektóre dzieci gotowe są karmić palcami, takimi jak miękka, gotowana marchewka lub kawałek dojrzałej gruszki, od początku . Jeśli to prawda z Twojego dziecka, dobrze. Niech sama się karmi. Albo możesz spróbować pozwolić dziecku trzymać palec, podczas gdy łyżkę – najpierw ją karmisz, jeśli wolisz.